Straipsniai

Žydinčios daugiametės gėlės kapams, kurios ištvers ir kaitrą, ir nelaistymą
Žydinčios daugiametės gėlės kapams, kurios ištvers ir kaitrą, ir nelaistymą

Kapai yra susikaupimo, rimties, prisiminimo vieta. Tvarkyti kapus yra tam tikra terapija, pripažinkim. Bet nereikia persistengti: kad kapų lankymas netaptų nuolatiniu darbu, vietoj vienmečių gėlių pasirinkite nereiklias daugiametes.

plačiau
 
Kuo apsodinti kapus?
Kuo apsodinti kapus?

Lietuvoje nuo seno turim tradiciją puošti, tvarkyti mirusių mums brangių žmonių kapus. Sodindami gėles, jas prižiūrėdami mes tarsi pabūnam su išėjusiais, mintimis pabendraujame su jais.

 

Kiekvienas ne kartą esame savęs klausę kaip, kuo apsodinti artimo žmogaus kapelį, kad kuo mažiau keltų rūpesčių vėliau jį prižiūrint. Juk dažnai kapinės būna toli nuo tų vietų kur gyvenam: kartais net kitame rajone, kurį dažnai aplankyti neturim galimybių.

 

 

plačiau
 
3 daugiametės kapų gėlės, kurios žydi vėlai rudenį
3 daugiametės kapų gėlės, kurios žydi vėlai rudenį

Vienmetės kapų gėlės, kurias tenka keisti kas sezoną – ir brangu, ir laiko daug suryja, ir visai neekologiška. Visai kas kita – daugiametės kapų gėlės. Kai kurios iš jų žydi visai vėlai rudenį – kaip tik per Vėlines.

plačiau
 
Kiliminiai augalai kapams
Kiliminiai augalai kapams

Ne visada pavyksta nuvažiuoti aplankyti kapų kelis kartus per metus, todėl renkamės patikrintus nereiklius daugiamečius augalus.

 

Ir teisingai – daugiamečiai augalai ne tik taupo mūsų laiką, bet ir geriau įsilieja į esančią ekosistemą, geriau atspindi ramybę ir rimtį, negu nuolat keičiamos vienmetės ryškiais žiedais.

 

Kiliminiai augalai uždengia pliką žemę, kad sukurtų gerą terpę mikroorganizmams ir nereikėtų daug ravėti. Be to, kiliminiai augalai atrodo subtiliai, neuždengia paminklo, suteikia gerą foną sezoniniams ryškesniems augalams. Ingė Auželienė rekomenduoja kelis patikrintus gerai atrodančius kiliminius augalus.

plačiau
 
Kapų tvarkymo pavyzdys: kaip atnaujinome ir kodėl
Kapų tvarkymo pavyzdys: kaip atnaujinome ir kodėl

Kapų tvarkymo pavyzdys, kurį pamatysite žemiau esančiame video reportaže, gali būti gera idėja ir jums. Išgrįsti kapą betonu ir plytelėmis – ne vienintelis sprendimas, kad būtų gražu ir reikėtų nedaug priežiūros. Augalų vis tiek norisi – ir dėl natūralumo, ir dėl amžinai besisukančio gamtos rato simbolikos, ir tiesiog dėl grožio. Kad augalų priežiūra būtų lengvesnė, nebūtina ieškoti naujų sprendimų. Kartais užtenka padaryti mažus pokyčius: pakeisti gėles ir pakeisti priemones.

plačiau